Bez nás by bol všade chaos – geodet | Peter Paľko | Podcast

Peter Paľko a Rastislav Medveď. Príliš dobrí. Podcast

Rozhovor s Petrom Paľkom: Zákulisie práce geodeta

V nedávnom rozhovore sme mali možnosť nahliadnúť do sveta geodeta prostredníctvom Petra Paľka, skúseného pracovníka v oblasti geodézie a kartografie. Jeho príbeh nám poskytol jedinečný pohľad na odvážne chvíle, zákulisie práce a výzvy, s ktorými sa stretáva v tejto oblasti.

Vzrušujúca práca geodeta

Peter Paľko nám otvoril dvere do svojho sveta, v ktorom sa každý deň stretáva s rôznymi výzvami. Ako geodet má na starosti mapovanie terénu a určovanie jeho polohy. Jeho práca je plná dobrodružstva a nečakaných situácií, ako napríklad stret s divokou zverou či nebezpečnými situáciami pri práci na odľahlých miestach.

„Práca vonku je úplne iná. Je to pre tých mladších, ktorí chcú dobrodružný život,“ hovorí Peter. Aj keď má svoje výzvy, práve tieto zážitky ho držia v tejto oblasti dlhé roky. Pre mladých ľudí, ktorí hľadajú dobrodružstvo a zaujímavú prácu, môže geodézia ponúknuť práve to.

Odkaz

Vo svojom odkaze pre mladých ľudí Peter Paľko zdôrazňuje dôležitosť slušnosti a zodpovednosti. Aj keď práca geodeta môže byť riskantná a náročná, je dôležité dodržiavať pravidlá a správať sa slušne voči ostatným.

„Geodet nie je zodpovedný za to, čo sa stane v danom momente. Je to technik, ktorý prenáša informácie o tom, čo sa už stalo,“ vysvetľuje Peter. Preto je dôležité rešpektovať prácu geodetov a komunikovať s nimi slušne a úctivo.

Vedecko-fantastická literatúra

Okrem toho, Peter nám prezradil aj svoje záľuby mimo pracovného prostredia. Rád číta vedecko-fantastické knihy, ktoré mu umožňujú uniknúť do sveta fantázie a použiť svoju predstavivosť.

Ak by ste chceli kontaktovať Petra Paľka alebo sa dozvedieť viac o práci geodeta, môžete ho nájsť na adrese Borovianska 19 vo Zvolene. Jeho firma, SGS Zvolen s.r.o., ponúka služby v oblasti geodézie a kartografie.

Tento rozhovor s Petrom Paľkom nám poskytol zaujímavý pohľad do sveta geodeta a jeho práce. Jeho odvaha, zodpovednosť a láska k dobrodružstvu ho robia vzorom pre mladých ľudí, ktorí hľadajú svoju cestu v pracovnom svete.

Pozrite si aj náš podcast s Františekom Schrammom

Knižné odporúčania:

No data was found

Ďalšie články